בקשה לנפתלי בנט

אמא של רועי פנתה לכמה אנשי תקשורת, ולמשרד החינוך ולא קיבלה מענה. רועי פנה לנפתלי בנט, בתקווה שיוכל לעזור, ועדיין מחכה.

רועי עבר ועדת השמה ושובץ במסגרת חינוך מיוחד המתאימה עבורו, בבית ספר מחוץ לעירם. אלא, שלפני חודשיים משרד החינוך ביטל את השיבוץ של רועי. משרד החינוך מתעקש להשאיר את הילד בבית ספר בתוך מסגרת המועצה. זאת למרות שמסגרת בבית ספר במקום אחר הכי מתאימה עבור הילד, וההורים אף הציעו שיקחו את הילד הלוך חזור, ולא הסעה.

 

נפתלי בנט חינוך מיוחד

 

 

 

 

 

 

 

בקשה לנפתלי בנט

בתור אמא לילדה שהייתה בגן שפתי ארבע שנים, ונזרקה (כן, כן- נזרקה) למערכת הרגילה בשלושת השנים האחרונות, פעלתי (נלחמתי במערכת, יותר נכון) בשנתיים האחרונות להחזירה למסגרת חינוך מיוחד בו היא מתחילה בשנת הלימודים הקרובה.

ילדים אשר זקוקים למסגרת שונה, בה הם יכולים להתקדם לימודית, ואף יותר חשוב, רגשית, ולהגשים את מלוא הפוטנציאל שלהם, הולכים לאיבוד ו”נופלים בין הכסאות” כאשר הם לא נמצאים במסגרת הנכונה להם. לא רק שהילד לא מבין את הנלמד, ולא מתקדם בלימודים כפי שמגיע לו, בנוסף, וגרוע יותר- הילד מרגיש כישלון עצום, ותסכול רב.

בבית הספר אנו אמורים לקבל את הכלים אשר ילוו אותנו במשך החיים. כפי שהמחנכת של הבן שלי, ישי, שנכנס לכתה א’ השנה הסבירה באסיפת הורים: היא מלמדת אותם איך ללמוד. היא מעבירה אליהם את הכלים, היסודות, שיעזרו להם במשך שנות הלימודים שלהם. מאוד התרשמתי מהמחנכת, ומשיטת החינוך שלה.

בנוסף, בתור אמא דאגנית, עם חששות לגביי התייחסות מורים ומורות כלפיי ילדיי, המחנכת של ישי הסבירה לנו איך היא עוזרת לילדים עם המעבר מגן לכיתה א’, מעבר לא פשוט  עבור הילדים… או שלי פשוט יותר קשה? יצאתי מאסיפת ההורים בתחושת הקלה, ובהרגשה שאני שולחת את ישי לידיים טובות, מקצועיות, אכפתיות ומבינות.

  .לכל ילד  מגיע להיות במסגרת הנכונה לו

מניעת המסגרת הכי מתאימה עבור תלמיד, בגלל ביורוקרטיה ונהלים של משרד החינוך, נוהל שצריך לשנות, גובה מחיר מהילדים שלנו.

בקשה לשר החינוך נפתלי בנט:

אני מבקשת לעשות חושבים על ההתנהלות מול, ועם הילדים שלנו. להורים עם ילדים שלא נכנסים ל”קופסא” של המערכת, יש המון (המון!) דאגות. בין אם זה התרוצצויות לרופאים, פסיכולוגים, פסיכיאטרים, תרפיות, אבחונים… לילות מרובים ללא שינה מדאגות… ועכשיו אתם מקשים עוד יותר, במקום לנסות למצוא דרכים להקל על משפחות עם ילדי חינוך מיוחד.

כמה עדכונים:

*בקשתו של רועי התקבלה, והוא התחיל את שנת הלימודים במסגרת הכי נכונה עבורו.

*בפעם הראשונה מזה שלוש שנים, ביתי, שלא הייתה במסגרת הנכונה, וכעת כן נמצאת במסגרת המתאימה לה, הולכת לבית הספר בשמחה! הילדה שלי אוהבת ללכת לבית הספר! היא מדברת שבחים אודות המורה והסייעת להן היא זכתה השנה. אני שולחת אותה לבית הספר בלב שלם, ללא דאגות, בידיעה שהיא מקבלת את תשומת הלב לה היא זקוקה, ושבאמת אכפת לצוות מהילדה שלי. דבר זה לא מובן מאליו. לאלו שעקבו והקשיבו במשך השנים, מבינים את גודל ההקלה.

השנה, כששלושת ילדיי יוצאים לבית הספר, אני רגועה. למורות ולמורים- תודה.

 

Facebook Comments

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.